O mnie

Anna Borzeszkowska

Anna Borzeszkowska

Mam za sobą ponad 24 letnie doświadczenie pracy w korporacjach w obszarze finansów i Human Resources. Pracowałam jako dyrektor HR na Europę Wschodnią, dyrektor ds. wynagrodzeń i relokacji na EMEA i Rosja oraz dyrektor ds. zarządzania talentami na EMEA i Rosja. Pełniłam również funkcję członka zarządu w International Paper Kwidzyn i International Paper Polska w Krakowie. Pracowałam również jako dyrektor HR na Europę, Bliski Wschód, Afrykę i Indię tworząc i realizując politykę personalną w kolejnej korporacji. Zawsze w swojej pracy łączyłam zarządzanie ludźmi z zarządzania biznesem. Według mnie jedno bez drugiego nie istnieje.

Byłam przez wiele lat członkiem Rad Nadzorczych.

W swojej pracy zawsze stawiam mocny akcent na rozwój potencjału pracowników. Tworzyłam programy rozwoju. Inicjowałam i wspierałam wiele zmian organizacyjnych i restrukturyzacyjnych mających na celu wspieranie strategii biznesowej. Brałam udział w procesach likwidacji spółek w Polsce i za granicą. Implementowałam wspólnie z moim zespołem wiele innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań w obszarze HR. W swojej pracy zawsze promowałam i tworzyłam warunki zapewniające partnerstwo w biznesie na wielu poziomach – zarządu, kadry menedżerskiej, pracowników i związków zawodowych.

W codziennej pracy zawodowej fascynują mnie ludzie, biznes i praca w wielokulturowych środowiskach. Jest to dla mnie źródłem wielu inspiracji i energii do działania. Upatruję w różnorodności ogromny potencjał do wykorzystania. Widzę w ludziach nieskończone możliwości rozwoju. Tworzę i wspieram wiele programów i inicjatyw.

Od kilku lat moje zainteresowania powędrowały również w kierunku psychoonkologii. Od kilku lat dokształcam się w tej dziedzinie. Jestem certyfikowanym w San Francisco Cancer Coachem w programie „From Panic to Powerful” oraz absolwentką Studiów Podyplomowych na kierunku Psychoonkologia na SWPS w Warszawie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego i wolontariuszem w Pomorskiej Infolinii Onkologicznej. Prowadzę warsztaty, grupy wsparcia dla pacjentów onkologicznych i osób wspierających. Bardzo lubię tę pracę. Nadal uczestniczę w wielu szkoleniach przygotowujących mnie profesjonalnie do pracy z pacjentami.

Jestem fundatorem i prezesem Fundacji Onkologicznej Nieoczekiwana Podróż

W mojej pracy zawodowej często spotykałam się z osobami, u których zdiagnozowano chorobę nowotworową. Obserwuję jak z osób dynamicznych, pełnych planów, chęci działania zmieniały się w osoby zamknięte, opuszczone, pełne lęków i obaw. Czuły się odsunięte, wręcz niepotrzebne i nieprzydatne. W jednej sekundzie z człowieka stają się pacjentem.

Jestem również certyfikowaną nauczycielką MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction). Uprawnienia do prowadzenia 8- tygodniowych kursów redukcji stresu MBSR zdobyłam w The Institute for Mindfulness-Based Approaches z siedzibą w Niemczech. Jest to jeden z wiodących europejskich ośrodków, zapewniających najwyższe standardy kształcenia. Moimi nauczycielami są Linda Lehrhaupt, Petra Meibert, Małgorzata Jakubczak, Johan Tinge, Katharina Meinhard oraz Roland Kühne.

Regularnie rozwijam się również w tym obszarze. Uczestniczę w szkoleniach, konferencjach i odosobnieniach organizowanych w Polsce i w Europie.

Moje doświadczenie zawodowe pokazuje coraz dobitniej, że pracując coraz więcej i szybciej ludzie doświadczają coraz większej presji. Jakże często ta presja jest tak wysoka, że powoduje przepracowanie, wypalenie zawodowe, wypalenie życiowe, depresję. Praca staje się nieprzyjemna i powoduje sytuację narastającego i ciągłego stresu.

Promuję Mindfulness w biznesie. Uważam, że proponowanie uważności pracownikom w środowisku biznesowym może przyczynić się do wielu dobrych rzeczy.

Moja wieloletnia praca zawodowa i zainteresowania pozwalają mi patrzeć na człowieka jako na całość. Jestem przekonana, że wszystko czego do tej pory się nauczyłam i doświadczyłam stanowi pewną całość i solidną bazę w pracy z ludźmi na poziomie ich pracy zawodowej i życia osobistego. Trudno jest oddzielić jedno od drugiego. Jak dobrze wszyscy wiemy obie te sfery przenikają się w życiu każdego z nas.

 

Wykształcenie:

Tytuł magistra prawa uzyskałam na Uniwersytecie Gdańskim

  • Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu finansów i rachunkowości zarządczej na Uniwersytecie Gdańskim
  • Ukończyłam studia podyplomowe zarządzanie projektami inwestycyjnymi
  • Ukończyłam studia Master of Business Administration (MBA)
  • Ukończyłam studia z psychoonkologii na SWPS w Warszawie
  • Jestem również certyfikowanym Master Coachem przy European Mentoring and Coaching Council (EMCC)
  • Jestem certyfikowanym  Trenerem FRIS

Nieustannie poszukuję nowych inspiracji, uczę się nowych rzeczy, zaglądam z ciekawością w nowe obszary – rozwijam się.

 

Hobby i pasje:

Moim hobby są podróże, uwielbiam biegać (biegałam półmaratony i maratony), jeździć na rowerze i chodzić po górach (wspięłam się na Kilimandżaro), słowem aktywnie żyć i tworzyć interesujące rzeczy z gronem innych ludzi.

Jestem pomysłodawca i współtwórczynią Kwidzyńskiego Biegu Papiernika.

Uwielbiam inicjować i tworzyć zupełnie nowe rzeczy od zera. Przekuwać w rzeczywistość nieśmiałą myśl i marzenie.